Mutluluk Çubuğu Ve Penis Protezi Hakkında Her Şey

Mutluluk Çubuğu Ve Penis Protezi Hakkında Her Şey

Son zamanlarda sağlıklı bir cinsel ilişki yaşayabilmek mutluluk çubuğu tercih edilen bir tedavi seçeneği haline gelmiştir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde cerrahi müdahale gerekmeyen tedavilerden yanıt alınamadığında tercih edilmektedir.

Erkeklerde Sertleşme Sorunu

Erkeklerde cinsel ilişki için istek olduğu halde penislerinde yeterli sertliğin olmaması durumu sertleşme bozukluğudur. Travma ve cerrahi müdahaleler gibi bazı özel nedenler haricinde bu durumun üç aya yakın sürmesi sertleşme bozukluğu nedeni gösterilmesinde yeterlidir. Fizyolojik ve psikolojik pek çok nedeni olmakla beraber bu sorun için uzman yardımının alınması önemlidir.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Sertleşme sorunu tedavisi için cerrahi müdahalelerin yetersiz geldiği durumlarda mutluluk çubuğu yani penis protezi kurtarıcı bir tedavidir. Penis protez kalıcı bir cerrahi sertleşme sorunu tedavi yöntemidir. Bu cerrahi uygulamaya başvurmadan önce kişiler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Çünkü mutluluk çubuğunun geri dönüşü olmayacaktır. Uzman doktorlardan ve bu cerrahi operasyonu geçirmiş hastalardan bilgi almak önemlidir. Penis protezi üç farklı tipe sahiptir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir: Tek parçalı (Malleable-bükülebilir ve gizlenebilir), üç parçalı X (3 parçalı şişirilebilir enine genişleyebilen), üç parçalı AX (3 parçalı şişirilebilir ve hem enine hem boyuna genişleyebilen).

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Cerrahi operasyon kısaca penis içindeki süngerimsi dokunun sert veya şişirilebilir silindirlerle değiştirilmesiyle gerçekleştirilir. Bu işlem yaklaşık bir saat civarında sürmektedir.  Operasyon küçük bir kesikle yapılır. Kan kaybının çok az olduğu kolay bir ameliyattır. Çünkü hiçbir doku çıkarılmaz sadece penis protezi yerleştirilir.  Bu yerleştirilen parçalar vücut içine gizlendiği için dışardan bakıldığında fark edilmez. Ağrı, şişlik veya morarma operasyondan sonra yaklaşık 2-4 hafta süresince görülebilir . 4-6 hafta gibi bir süre sonrasında  uzman doktorun onayıyla  kişiler cinsel ilişkiye girebilir. Bu cerrahi operasyon ve mutluluk çubuğu kişilere sağlıklı ve zevkli bir cinsel ilişki sunar. Orgazmı etkilemeyeceği gibi kişiler cinsel aktivitelerde eskisi gibi bulunabilir ve isteyenler çocuk sahibi olabilir.

Mutluluk Çubuğunun Olası Yan Etkileri

Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi, uzman doktorlara danışarak hangi protezin ve tedavinin en iyi olduğunu belirlemek mümkün. Ayrıca oluşabilecek olası riskleri ve komplikasyonları her zaman olduğu gibi tedavi öncesinde öğrenilir. Operasyon  sonrasında sıklıkla olmasa da (%1,5 – 3 oranında) enfeksiyon gelişebilir. Bu durumda genellikle protez çıkartılır ve protezin tekrar takılması için birkaç ay geçmesi beklenir.

Mutluluk Çubuğu Ne Kadar Etkilidir?

Uzmanlar tarafından uzun süreli klinik sonuçlar doğrultusunda oldukça güvenilir ve etkili olduğu düşünülmektedir. Hastalara takılan şişirilebilir mutluluk çubuğu yaklaşık % 90-95’inin cinsel ilişkiye uygun bir sertliğe ulaştığı sonucuna ulaşılmıştır. Hastalarda penis protezi tedavisinden sonra memnuniyet %90 üzerindedir. Her iki birey içinde sağlıklı bir ve zevkli bir cinsel ilişki sunduğu için her geçen gün tercih edilme oranı da yükselmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SEO Expert

Website: