آبیاری – نحوه رسیدگی به نیاز آبیاری گیاهان در زمستان

آبیاری – نحوه رسیدگی به نیاز آبیاری گیاهان در زمستان

سوالی که بسیاری از دارندگان باغ های خصوصی را در مناطق گرم و گرم خشک دچار مشکل می کند ، مسئله آبیاری گیاهان باغ در طول زمستان است. این موضوعی است که باعث سردرگمی قابل توجهی به ویژه در افرادی که در آب و هوای نوع مدیترانه ای زندگی می کنند ، می شود و این زمستان را معمولاً مرطوب ، خنک و معتدل معرفی می کند.

من در اسرائیل مرکزی زندگی می کنم و دارای آب و هوای مدیترانه ای شرقی هستم. بعضی از مناطق مانند اورشلیم معمولاً در زمستان یخبندانهای سبک می گیرند ، در حالی که در ساحل ، دما به زیر 6 یا 7 درجه سانتیگراد نمی رسد. یک الگوی معمول آب و هوایی ، یک سیستم گل زامفولیا طوفانی است که شاید در طی چند روز حدود 25-50 میلی متر باران باریده و به دنبال آن یک طلسم خشک به مدت یک یا دو هفته تا رسیدن سیستم بعدی ادامه یابد. دمای گرم در حدود مارک 18-22c اغلب در این دوره ها بین طوفان ها رخ می دهد.

بعضی اوقات مانند سالهای خشکسالی می توانند مدت زمان طولانی تری دوام بیاورند. خواه در جنوب کالیفرنیا ، شیلی مرکزی یا جنوب غربی استرالیا و مناطق دیگر زندگی کنید ، بدون شک این الگو برای شما آشنا خواهد بود. مشکل این است که در طول این دوره خشکی خشک ، آبیاری چه کاری انجام دهد؟

در واقع دو جنبه وجود دارد که نیاز به پرداختن دارند. اول و مهمترین ، ما باید علاقه مند به صرفه جویی و هدر رفتن آب نباشیم. ثانیا ، ما باید از نیازها و نیازهای گیاهان باغی آگاه باشیم. گیاهان جوانی که به تازگی کاشته شده اند ، در طول دوره طلسم خشک به آبیاری احتیاج دارند ، اما گیاهان تثبیت شده چه می کنند؟

لازم است بدانید که در شرایط خاص ، نه تنها گیاهانی که احتیاج به آبیاری اضافی ندارند ، بلکه آبیاری اضافی نیز می تواند برای آنها مضر باشد. بنابراین گرچه نادیده گرفتن موضوع آبیاری در زمستان مدیترانه ای کاملاً غیرواقعی است ، اما کنترل کننده کنترل آبیاری برای کنترل بدون کار فقط هدر دادن آب نیست بلکه ممکن است منجر به آسیب به گیاه شود. چگونه این اتفاق می افتد؟

گیاهان برای انجام کلیه عملکردهای فیزیولوژیکی خود به منابع کافی رطوبت موجود نیاز دارند. کمتر واضح است ، اگرچه از اهمیت حیاتی نیز برخوردار نیست ، اما وجود اکسیژن در منطقه ریشه گیاهان برای تسهیل تنفس ریشه مورد نیاز است. خاکی که به طور دائمی با آب اشباع شود ، یکی از اکسیژنهایی است که می تواند توسط ریشه گیاهان جذب شود.

برای ایجاد رشد و نمو سالم باید تعادلی بین رطوبت و هوا برقرار باشد. به همین دلیل گیاهانی که در خاکی با زهکشی ضعیف رشد می کنند رنج می برند و احتمال مرگ دارند. در ماههای گرم تابستان ، به دلیل سرعت بالای حذف رطوبت از خاک هم با تبخیر و هم با مصرف گیاهان ، این مسئله چندان مشکل ساز نخواهد بود. با این وجود در هوای ابری خنک ، حتی اگر بدون باران باشد ، شرایط بی هوازی احتمال دارد ایجاد شده ، به این معنی که اکسیژن کافی در دسترس ریشه ها نیست. در اینجا چند نکته برای آزمایش وجود رطوبت کافی در خاک وجود دارد.

* به گیاهان علفی موجود در زمین ، چه گیاهان زینتی باغچه و چه علف های هرز ، نگاه کنید. این گیاهان را می توان گیاهان “گفتن” نامید زیرا تا حد قابل توجهی میزان رطوبت در لایه های بالایی خاک را به ما می گویند. اگر گیاهان سبز ، حیاتی با برگهای محکم و کدر ، برخلاف لنگی و پژمردگی به نظر برسند ، بدیهی است ریشه ها به رطوبت کافی دسترسی دارند.

SEO Expert

Website: